Mardin Haber
HV
02 ŞUBAT Perşembe 21:31

Büyükşehir Belediyesi, 10 Parmak Klavye Kurs Kayıtları Devam Ediyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür, Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik Merkezi'nde, gençlerin her alanda kendilerini geliştirmeleri yönünde kurs eğitimleri devam ediyor.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 27-12-2022 16:32   Güncelleme : 27-12-2022 16:32
Büyükşehir  Belediyesi, 10 Parmak Klavye Kurs Kayıtları Devam Ediyor

Gençlik merkezinin bünyesinde açtığı adli takip ve on parmak kurslarının tüm hızıyla devam ettiği derslere 121 öğrenci aktif bir şekilde katılım sağlamakta.

Adli takip ve on parmak kurs dersleri perşembe, cuma ve cumartesi günleri Gençlik Merkezinde verilmekte. Derslerde, öğrencilere on parmak yazım teknikleriyle klavyede hızlı yazı yazma öğretilmekte. 

Öğrenciler aldıkları eğitimle hem kâtiplik sınavlarına hem de farklı meslek grupları için hızlı yazım tekniklerini öğrenebilmektedirler. Adli takip dersinde ise, adli takip elemanı eğitimlerimizle öğrencilere noter hukuku, dosyalama hukuku, belge akışı ve meslek etiği gibi konular öğretilmektedir.

Adli takip ve on parmak kurslarında Adalet Bakanlığı sınavları, icra kâtipliği, ceza infaz kurumlarında kâtiplik, adli makamlar, noter ve hukuk bürolarında adli işlemleri takip, hukuki dosya takibi, arşiv görevleri, noter işlemleri ve icra kâtipliği gibi alanlarda çalışabilmektedir. 

Kurs sonunda katılımcılara Milli Eğitim Müdürlüğü onaylı sertifika verilecektir. 

Kurslar başvuruya açık olup son başvuru tarihi bulunmamaktadır. Kurslara başvuru yapmak isteyen gençler Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezine gelerek kayıt işlemlerine başlayabilirler.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi