Mardin Haber
HV
24 ŞUBAT Cumartesi 03:54

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Resim Atölyesi Yeni Dönem Eğitimlerine Başladı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, kendilerini resim alanında geliştirmek isteyen gençlere yönelik Gençart Resim Atölyesinde yeni dönem eğitimlerine başladı.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-01-2023 15:46   Güncelleme : 30-01-2023 15:46
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Resim Atölyesi Yeni Dönem Eğitimlerine Başladı

Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik Merkezi, gençlerin her alanda kendilerini yetiştirmeleri için başlatmış olduğu atölye eğitimlerine ara vermeden devam ediyor.

Bu kapsamda güzel sanatlar liseleri ile güzel sanatlar üniversitelerine hazırlanan ya da kendilerini resim alanında geliştirmek ve yetiştirmek isteyen gençler için yeni dönem Gençart Resim Atölyesi eğitimlerine başladı. Alanında uzman eğitimcilerin ders verdiği atölyede, karakalem, kuru boya çalışmaları, akrilik boya, yağlı boya uygulamaları, kağıt atölyesi (geri dönüşüm), linol baskı çalışmaları ile güzel sanatlara hazırlık konularından eğitimler veriliyor.

Gençart Resim Atölyesinde son iki yılda toplam 280 öğrenci başvuruda bulunurken bu öğrencilerden 230’u sertifika almayı hak kazandı.

 Her kurs döneminde 25-45 arası başvuru alınıyor. Dersler 1+1 sistemi ile hafta içi verilmekte. Başarılı olan öğrencilere katılım belgesi verilecek.

AdminAdmin

YORUMLAR