Ekonomi
Giriş Tarihi : 01-11-2021 16:52   Güncelleme : 01-11-2021 16:52

DAGEM’ den İl Müdürlüğümüze Ziyaret

DAGEM’ den İl Müdürlüğümüze Ziyaret

DAGEM’ den İl Müdürlüğümüze Ziyaret

​                 Son yıllarda arıcılık alanında yaptıkları çalışmalarla arıcılığın gelişmesine büyük katkı sağlayan Düzce Üniversitesi Arıcılık Araştırma ve Geliştirme Uygulama Merkezinden(DAGEM) bir heyet, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Akif ÖNCÜ İl Müdürlüğümüzü Ziyaret ederek, ilimiz arıcılarıyla toplantı gerçekleştirdiler.

               Toplantıya Mardin Bal Üreticileri Birliği Başkanı ve Üyeleri, Mardin Arı Yetiştiricileri Birliği üyeleri ile birçok üretici katılım sağladı.

 

       İl Müdürümüz Sayın Menduh DİNLERİN teşekkür konuşmasının ardından konuşan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar DEMİRCAN ÇAKAR, bu toplantının DAGEM ile Mardinli arı yetiştiricileri arasındaki işbirliğinin ilk adımı olmasını temenni ettiğini dile getirdi. Rektör ÇAKAR’ın  konuşmasının ardından kürsüye gelen DAGEM Müdürü Doç. Dr.Meral KEKEÇOĞLU, ilimiz arı yetiştiricileri ile gelecekte yapılabilecek işbirliği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

 

             Toplantı, Doç. Dr. Meral KEKEÇOĞLU ile Araştırma Görevlisi Merve KAMBUR ACAR’ın arıcılıkta yaşanan sorunlar ve arılarda görülen hastalıklar ile ilgili sunumlarının ardından sona erdi.