Eğitim
Giriş Tarihi : 01-10-2021 23:04   Güncelleme : 01-10-2021 23:04

‘Destek Masası’ndan Öğrencilere Ziyaret

2020-2021 öğretim yılında Üniversitemizi tercih ederek yerleşen öğrencilerimizin barınma sorunları büyük oranda giderildi

‘Destek Masası’ndan Öğrencilere Ziyaret

2020-2021 öğretim yılında Üniversitemizi tercih ederek yerleşen öğrencilerimizin barınma sorunları büyük oranda giderildi.

Mardin Valiliği ve Mardin Artuklu Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen geçici barınma mekânlarının tesis edilmesi hizmetinin süreç içerisinde öğrencilere büyük kolaylık sağladığı belirtildi.

Üniversitemizin ‘Destek Masası’ ekibi, yurt, otel ve misafirhanelere yerleştirilen öğrencileri ziyaret etti.

Ziyaret sonrası Destek Masası yetkililerinden aktarılan bilgiye göre, bir hafta gibi kısa bir sürede 760 öğrencinin çeşitli konaklama yerlerine yerleştirildiği ve yerinde yapılan incelemelerde öğrencilerden çok olumlu dönütlerin alındığı bildirildi.

Yerleşme işlemlerinin tam ve eksiksiz olmasına dikkat eden ekip, çalışmaların sonuçlarını irdelediklerini ve çeşitli konularda da öğrencilere rehber olunduklarını belirtti.

Mardin Valiliği ve Mardin Artuklu Üniversitesi yetkilileri, tesis edilen bazı geçici barınma binalarının kalıcı hale getirilmesi için resmi süreçlerin başlatıldığını ve çalışmaların tüm hızıyla devam ettiği bilgisini paylaştı.

Haberin videosuna ulaşmak için tıklayınız…