Gündem
Giriş Tarihi : 20-05-2021 15:26   Güncelleme : 20-05-2021 15:26

İhtiyaç sahibi vatandaşa tonlarca sebze ve meyve ulaştırıldı

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, Sebze ve Meyve Hali esnafının elinde kalan tonlarca sebze ve meyve satın alarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı

İhtiyaç sahibi vatandaşa tonlarca sebze ve meyve ulaştırıldı

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın talimatları doğrultusunda, Sebze ve Meyve Hali esnafının elinde kalan tonlarca sebze ve meyve satın alarak ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla kent genelindeki ihtiyaç sahibi vatandaşları yalnız bırakmıyor. Özellik yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında ihtiyaç sahibi vatandaşların mağdur olmamasını adına çalışmalarını hızlandırıyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, tam kapanma döneminde Sebze ve Meyve Hali esnafının elinde kalan kentteki ihtiyaç sahiplerine ücretsiz dağıtmak için satın aldı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı ekipler, sosyal inceleme neticesinde daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşların evini tek tek ziyaret etti. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş’ın selamlarını ileten ekipler, sebze ve meyveyi ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Vatandaşlar, başta Vali ve Başkan Vekili Demirtaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.