Ekonomi
Giriş Tarihi : 13-07-2021 02:28   Güncelleme : 13-07-2021 02:28

İLİMİZDE YÖRESEL ÜRÜNLER TANITIM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

     Mardin Valiliği himayesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen 10-11 Temmuz 2021 tarihinde “Mardin Yöresel Ürünler Tanıtım” etkinliği düzenlendi

İLİMİZDE YÖRESEL ÜRÜNLER TANITIM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

     Mardin Valiliği himayesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce düzenlenen 10-11 Temmuz 2021 tarihinde “Mardin Yöresel Ürünler Tanıtım” etkinliği düzenlendi.

        Mardin Yöresel Ürünleri Tanıtım Açılışına; Mardin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, Artuklu Belediye Başkanı Sayın Abdulkadir TUTAŞI. Kızıltepe Kaymakamı Sayın Hüseyin Çam, İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Menduh Dinler ,Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Sayın Ahmet Alanlı, Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Sayın Adil Alan Adalet ve kalkınma partisi İl Başkanı Sayın Faruk KILIÇ, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Sayın Ferhan BOZKUŞ, İl Müdür Yardımcıları Şube ve İlçe Müdürleri çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

        Etkinliğin açılışında konuşan Mardin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, üretici ve tüketici arasında bir köprü vazifesi görecek olan “Mardin Yöresel Ürünler Tanıtımı” etkinliğinin hayırlı olmasını temenni ederek etkinliğe katılım gösteren tüm üreticileri tebrik etti.Tanıtım etkinliğiyle üreticilerin ürünlerini doğrudan tüketicilere satışını sağlıyacaktır. yardımcı olmayı amaçladıklarını belirten Mardin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, “Vatandaşlarımız burada kaliteli ve ucuz ürüne ulaşma imkanı bulacak. Mardin’de üretilen ürünleri inşallah bundan sonra bu şekilde pazarlamayı planlıyoruz. Bu tür etkinlikleri sürdürmeyi düşünüyoruz. Balından sucuğuna, sucuğundan meyve ve sebzesine kadar 55 üreticinin ürünleri vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Amacımız vatandaşımıza en kısa yoldan bu ürünleri daha ucuza ulaştırabilmektir. Bu etkinlikle üreticilerimizi ve vatandaşlarımızı birleştiriyoruz. İlerleyen zamanlarda kısmet olursa İstanbul’da bir tanıtım günleri etkinliği yapmayı düşünüyoruz. Etniklik Mardin’imize hayırlı olsun” dedi.

      İl Müdürümüz Sayın Menduh DİNLER’in yaptığı konuşmada Amaçlarının üreticilerin ürettikleri ürünleri tüketicilerle buluşturmak ve bunu Türkiye geneline yaymak olduğunu kaydeden İl Müdürümüz Sayın Menduh Dinler, “Mardin yerel ürünlerini tanıtım adı altında bugün 10 ilçemizden gelen ürünleri tanıtmak için burada toplandık. Valimizin önderliğinde bu standı açtık. Tarım il ve Orman Müdürlüğü olarak. İnşallah bu ürünleri burada tanıtırken markalaşma değerini arttırırız. Gerçekten doğal ve katkısız ürünler bunlar. Umarım tüketicilerimiz bunları beğenir ve bir fayda sağlar. Amacımız ürünleri tanıtım yönündeydi. İnşallah bu Mardin için bir başlangıç olur. Belki ileride başka illere götürme şansımız olursa başka illerde de Mardin’i tanıtırız. İnşallah 2-3 ayda bir kendi ürünlerimizi burada tüketicilerle buluşturacağız. Bu konuda sayın valimize vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür ederim. Büyükşehir belediyemize desteklerinden dolayı ve üreticilerimize katılımlarından dolayı  teşekkür ederim. Yöresel ürünlerimizin tanıtım etkinliğinin hayırlara vesile olur” şeklinde konuştu.

         Mardin Valisi Sayın Mahmut Demirtaş, açılış konuşmasının ardından beraberindekilerle stantları tek tek gezerek üreticilerle bir süre sohbet edip ürünler hakkında bilgiler aldı.