Mardin Haber
HV
09 ŞUBAT Perşembe 09:13

Kent Merkezine Yeni Park Alanları Kazandırılıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Şehit Vedat Kaya Parkı yüzde 95 seviyesine gelirken diğer 2 parkı ise yakın zamanda tamamlanarak hizmete alınacak.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-11-2022 17:13   Güncelleme : 28-11-2022 17:13
Kent Merkezine Yeni Park Alanları Kazandırılıyor

Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından, merkez Artuklu ilçesinde çocukların içerisinde oynayabileceği, vatandaşların güzel zaman geçirebilecekleri alanları çoğalmak için başlatmış olduğu park ve yeşil alan çalışmalarını hızla sürdürüyor.  

Gara Şehidi anısına yapılan Şehit Vedat Kaya Parkı’nda gerçekleşme oranı yüzde 95’e ulaşırken çimlenme, epidyem, bitkilendirme ve ağaçlandırma çalışmalarının ardından son bulacak.

Dönüşüm projesi kapsamında yıkılan eski imam hatip lisesi erkek yurdu yerine basketbol sahası, çocuk oyun grubu, fitnes aletleri, çatılı piknik masası, oturma bankı, pergola oluşan yaklaşık 1200 metrekare park alanı kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine alınacak.

Yine dönüşüm projesi kapsamında yıkılan YSE lojmanlar ile atıl durumdaki eski kömür satışı yerine voleybol sahası, çatılı piknik masaları, oturma banklarından oluşan yaklaşık 800 metrekarelik park alanı bitmek üzere.

Ravza Caddesi üzerinde bulunan futbol sahası, engelli spor sahası ile basketbol sahasının zemini onarıldı, teller yenilendi, elektrik tesissi yenilendi ve genel olarak onarımdan geçirildi. 

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi