Mardin Haber
HV
23 MART Perşembe 20:19

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Süzen, İtfaiye Erleriyle Bir Araya Geldi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından büyük yıkımların yaşandığı Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman’da görev yaparak şehre dönen İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipleri ziyaret etti.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2023 16:03   Güncelleme : 27-02-2023 16:03
Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Süzen, İtfaiye Erleriyle Bir Araya Geldi

Mardin Valiliği ile Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından affet yönetiminin yönlendirmesiyle Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi ve Adıyaman merkez görevlendirildi. İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı, 125 personel olmak üzere 11 ekip, 2 arama kurtarma aracı olmak üzere 7 araç ile 11 gün boyunca arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Bu çalışmalar kapsamında 49 vatandaş enkaz altından yaralı olarak kurtarılarak yaşama tutunmaları sağlandı.  

Genel Sekreter Murat Süzen, Birecik, Nurdağı ilçeleri ile Adıyaman merkezde ilk günden itibaren arama kurtarma çalışmalarına katılan İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı itfaiye ekiplerini ziyaret etti. Süzen, arama kurtarma çalışmalarında gösterdikleri başarılarından dolayı itfaiye erlerine teşekkür ederek tebrik etti.

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi