Gündem
Giriş Tarihi : 08-05-2021 02:02   Güncelleme : 08-05-2021 02:02

MARSU’dan Açıklama

Nusaybin ilçemizde İl Bank finasmanı ile kurumumuz adına projesi gerçekleştirilen şehir içmesuyu şebeke inşaatının devreye alınması ve entegrasyonu kapsamında yapılan çalışmalarda Sekizmart ve Barış Mahallelerini besleyen ana isale hatlarındaki boru enstrümanlarında çıkan mekanik arızalardan dolayı onarımı ve değişimi için kesinti sadece bu iki mahallede yapılmış ve hali hazırda arıza giderilmiştir

MARSU’dan Açıklama

Nusaybin ilçemizde İl Bank finasmanı ile kurumumuz adına projesi gerçekleştirilen şehir içmesuyu şebeke inşaatının devreye alınması ve entegrasyonu kapsamında yapılan çalışmalarda Sekizmart ve Barış Mahallelerini besleyen ana isale hatlarındaki boru enstrümanlarında çıkan mekanik arızalardan dolayı onarımı ve değişimi için kesinti sadece bu iki mahallede yapılmış ve hali hazırda arıza giderilmiştir.

Bir takım yerel basında konu hakkında bilgi edinilemediği ve pompa sistemlerindeki arızadan kaynaklı kesinti haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Nusaybin ilçemiz pompaj ile değil cazibeli olarak beslenmektedir. Her türlü talep şikayet vs. MARSU Genel Müdürlüğü ALO 185 hattı ile Mardin Büyükşehir Belediyesinin ALO 153 hattı 7/24 aktif olup talepler alınmakta ve her türlü bilgilendirme yapılmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.