Mardin Haber
HV
21 MART Salı 11:00

Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Mardin’de Tam Beğeni Aldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, Mardin’de 7’den 70’e tüm vatandaşların talep ve önerileri dikkate alarak serbest zamanlarını en güzel ve verimli şekilde değerlendirebilmeleri için kültürel ve sanatsal faaliyetleri vatandaşların takdirini kazandı.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 27-01-2023 16:29   Güncelleme : 27-01-2023 16:29
Sosyal ve Kültürel Etkinlikler Mardin’de Tam Beğeni Aldı

Vatandaşların estetik, zevk ve anlayışına hitap edecek tiyatro, sinema, söyleşi, panel, seminer, konferans, konser, şenlik, turizm ve gastronomi fuarları, kültür gezileri, çeşitli sokak etkinlikleri gerçekleştirildi. 

28 tiyatro, 8 konser, 11 söyleşi/seminer, açık hava sineması kapsamında 10 film gösterimi, 5 turizm ve gastronomi fuarı ile şehrin tanıtımı, Uçurtma Festivali, Bulgur Festivali, Türk Mutfağı Haftası, Nevruz ve Harire şenlikleri, kültür gezileri ile kültürel ve sanatsal anlamda kadim kentin değerlerini tanıtımına katkı sağlandı.

Yerel Kooperatifler Mağazası ile Mardin’deki kadın kooperatiflerini tek çatı altında buluşturarak kadınların el emeği göz nuru ürünleri satışa sunularak elde edilen gelirler kadınlara verildi.

E-ticaret ile kadınların yapmış olduğu ürünlere yeni pazar alanları bulmak, üretimi arttırmak, kadınların meslek edinmelerini sağlamak, ürünlerinin Mardin’den dünyaya açılmasını sağlamak ve ekonomik destek sağlamak en büyük hedef.

2021-2022 eğitim ve öğretim yılında sınava hazırlanan 11.326 12. sınıf öğrencisi, 17.819 8. sınıf öğrencisi olmak üzere toplam 29.145 öğrencimiz için 3 adet deneme sınavı gerçekleştirildi.  

AdminAdmin

YORUMLAR
Türkiye Haberi